Okulumuzda Yaşam

Çalışma Dönemimiz

Resmi tatil günleri okulumuz da tatildir. Bunların dışında 12 ay boyunca haftanın 5 günü kesintisiz olarak eğitime devam edilmektedir.

Çalışma Saatlerimiz

Okulumuz sabah 7.15’te açılmakta ve okul çıkışlarımız 19:00’da sona ermektedir.

Okula geliş gidişlerdeki disiplin hem öğrencilerimiz hem de okulumuz açısından önem taşımaktadır. Okula gelmeyen öğrencilerimizin gerekçelerinin okul yönetimine bildirilmesi gerekmektedir. Gün içerisinde okuldan anne veya baba dışında herhangi biri alacak ise bunun daha önceden okul yönetimine mutlaka bildirilmesi gerekmektedir. Aksi halde teslim etmemiz mümkün değildir. 

Yaş Grupları

Okulumuzda 2-6 yaş guruplarına okul öncesi eğitimi verilmektedir.  Sınıflarımız yaş guruplarına göre ayrılmış olup, her çocuk yaş gurubuna uygun sınıfta eğitim almaktadır. Bunun dışında toplu etkinliklerimizde çocuklarımız bir araya gelerek diğer yaş guruplarındaki arkadaşlarıyla beraber olma fırsatına sahip olurlar.

Yemek Düzeni

Gelişim dönemlerinde olan çocuklarımızın dengeli ve düzenli beslenmelerinin ne kadar önemli olduğunu dikkate alarak onlar için özel yemek menüleri hazırlamaktayız. Ailelerin çocuklarının beslenmeleriyle ilgili bize vermiş olduğu bilgilere özenle dikkat ediyor, çocuklarımızın besinlerini bu doğrultuda düzenliyoruz. Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi, farklı besinlerle tanışması, yeme disiplini oluşturması bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda oyunlarımız, eğitimlerimiz devam etmektedir.

Kahvaltı: 08.45 – 09.30
Öğle Yemeği: 12.00 – 13.30
İkindi Kahvaltısı: 15.00 – 16.00

Ulaşım Düzeni

Servis hizmetini diğer hizmetlerimiz gibi çok önemsiyor ve bu işin profesyoneller tarafından yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla Eğitim kurumumuzun servis işleri resmi servis kurumuna verilmiştir.

Tatil Uygulamaları

Okulumuzda resmi tatil günleri dışında haftanın 5 günü eğitim devam edilmektedir.

Veli Görüşmeleri

Veli toplantılarımız yılda bir kez, sınıf öğretmenimiz, kurucumuz ve psikoloğumuz eşliğinde çocuklarımızın aileleriyle birebir olarak yapılmaktadır. Toplantılarımızda her öğrencimizin yıl içerisindeki gelişimi, sınıf içerisindeki son durumu ve yaptığı etkinlikler hakkında bilgi verilir. Bunun dışında ailelerimiz bizim ile ilgili bir paylaşımda bulunmak isterlerse, önceden randevu almalarına gerek kalmadan yönetici, psikolog ve öğretmenlerimizle görüşebilirler. Gerekli görüldüğü takdirde öğretmenlerimiz velilerimizi görüşmeye davet edebilirler.

Kıyafet Düzeni

Çocuklarımızın kıyafetleri ve ayakkabıları kullanışlı ve rahat olmalıdır. Başka arkadaşlarının kıyafetleriyle karışmasını önlemek için üzerlerine isim yazılmalıdır. Okula gelirken değerli eşya, takı getirilmemesi rica olunur.

Sağlık Düzeni

Okulumuzun kayıt esnasında velilerimize sunduğu formlarda herhangi bir hastalık söz konusu olup olmadığı, düzenli ilaç kullanımı veya alerjik bir rahatsızlık mevcut olup olmadığı detaylı şekilde öğrenilmektedir. Buradan edinilen bilgiler doğrultusunda çocuklarımız okul vakitlerinde özenle takip edilmekte, herhangi bir durum söz konusu olduğunda hemen aile ile irtibata geçilmekte ve işbirliği içerisinde sorun en kısa sürede çözüme ulaştırılmaktadır.