Bir Anaokuldan Daha Fazlası

Mutfak Lego Anaokulu Ümraniye Armağanevler

Aktif kullanılan "MUTFAĞIMIZ"

Yaparak - Yaşayarak Öğrenme

Mutfağımızda kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz karşılıyoruz. Gıda Mühendisi desteği ve velilerimizden alınan bilgiler ışığında oluşturduğumuz yemek menülerimizle, aşçımızın yardımcıları öğrencilerimiz olabiliyor. Yaparak - Yaşayarak öğrenme modeli ile alakalı  öğrencilerimiz  mutfakta  hünerlerini  sergilemekten geri kalmıyorlar, sunumlarıyla  harikalar  yaratıyorlar.

Her türlü abur cubur, şeker ve şekerlemeler, hazır meyve suları, kola vb boyalı gazlı içecekler, meyve tozları, her türlü boyalı içecek, boyalı hazır meyveli yoğurt ve pudingler, hazır çorbalar, hazır soslar, ketçap, mayonez vb, hazır baharat ve köfte karışımları, her türlü cips, içine katkı maddesi karıştırılan her türlü yiyecek, salam, sucuk, sosis ve hamburger tüketilmeye hazır donmuş-donmamış bütün yiyecekler, kısacası ambalajlı (hazır) gıda maddelerine beslenme menümüzde yer vermiyoruz. Hatta bunların okul dışında da tüketilmemesini rica ediyoruz.

Kendi hazırladığımız düşük şekerli kompostolar, limonata, elma-portakal ve nar suyu, ayran gibi katkı maddesi ve koruyucu içermeyen içecekleri tercih etmekteyiz.

Öğrencilerimizin kendi başına yemek yeme becerisi kazanmaları ve tabaklarının toplanması, eğitim programımızın bir parçasıdır.

Daha fazla bilgi için arayın

0553 836 99 99

Sıkça Sorulan Sorular

Neden L.EG.O Anaokulu


Çağdaş Türkiye’nin geleceğinde etkin rol oynayan, sürekli öğrenen, düşünen, üreten, eleştirel düşünebilen, problem çözme becerisi gelişmiş, kendini etkin şekilde ifade edebilen, analitik düşünme becerileri gelişmiş, toplumsal ve evrensel konulara duyarlı, kendisiyle barışık, MUTLU, öğrenme ve gelişimi öz güven ve cesaretle bütünleştirmiş bireyler için nitelikli bir eğitim hizmeti veren bir okul.
Okulunuzun EĞİTİM anlayışı nedir?


Okulumuzda Waldorf eğitim sistemine ek "Yaparak Yaşayarak Öğrenme" uygulanmaktadır. Eğitimimizin ana omurgasını BEDEN EĞİTİMİ ve İNGİLİZCE oluşturmaktadır. Beden eğitimi beynimizde bulunan sağ ve sol lob'ların (sağ beyin-sol beyin) aynı anda çalıştırılmasına dayalı eğitim sistemidir. İki beyin fonksiyonlarının çalışması ile geleceğini etkilemeyi amaçlıyoruz.
Okulunuzda hangi yaş gurubu çocuklar kabul edilmektedir?


Okullarımıza 2 yaşından itibaren öğrenci alınmaktadır.
2 yaş kreş - 3 yaş anaokulu – 4 yaş anaokulu – 5 yaş anaokulu – 6 yaş anasınıfı
Okulunuza ilk kez başlayacak çocuğa nasıl yardımcı oluyorsunuz?


Anne ve baba çocuğunun okula başlaması konusunda önce kendisini sonra da çocuğunu hazırlamalıdır. Okul ile iş birliği içerisinde tutarlı davranışlar sergilemelidir. Anne, baba ya da çocuğun güvendiği bir kişi, çocuk ile birlikte ilk günlerde okulda bulunabilir, ancak sınıflara girilmez. Zaman içerisinde çocuğumuzun okula uyum dönemi tamamlandığında anne ve babasından ayrılıp okulda tek başına kalmaya hazır hale gelir. Anaokulumuza kayıt olan çocuklar ailesinden ayrılarak tanımadıkları bir ortamda yeni bir yaşam sürecine başlamaktadırlar. Bu nedenle çocuğunuzun alışma sürecini rahat ve huzurlu geçirebilmesi ve sizden ayrı olduğu bu ilk dönemde kendisini güven içinde hissedebilmesi için, çocuğunuza ilk olarak eğitmeni eşliğinde binanın fiziksel koşullarını, yemeğini nerede ve kimlerle yiyebileceğini, anaokulunda hangi oyuncakların olduğunu, tuvalete gitmek isterse ne yapması gerektiğini gösteriyor, grup arkadaşlarını tanıtıyor, merak ettiği pek çok diğer soruyu açıklıyor ve ihtiyaçlarının kısa sürede karşılanacağından emin olacağı duygusunu kazandırmaya çalışıyoruz.
Yemekler nasıl yapılır?


Çocuklarımıza her gün sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan 3 öğün yemek servisi yapıyoruz. Menüyü dengeli beslenmeyi gözeterek diyetisyen destekli yemek listesine uygun olarak titizlikle hazırlıyoruz. Malzemelerimizi güven duyduğumuz ve kendi evimize aldığımız kaliteli markalardan seçiyor, alışverişimizi günlük yapıyoruz. Kendi mutfağımızda günlük pişiriyoruz.
Okulun servis hizmeti var mı?


Okulumuz; anlaşmalı servis firması ile UKM'nin belirlemiş olduğu fiyatlar geçerli olması kaydıyla, çocuklarımıza belirlenmiş saat diliminde servis hizmeti vermekteyiz.
Okulun güvenliği için neler yapılıyor?


Okulumuza servisle veya aileler tarafından bırakılan çocuklar, güvenlik sorumlumuz tarafından yol güvenliğini sağladıktan sonra çocukların inmesine izin vermektedir. Okulumuz 24 saat boyunca gece görüş özelliği de olan HD kameralarla izlenmektedir.

© 2019 by Lider Egemen Okulları | L.EG.O Anaokulu 

Armağanevler Mah. Güngör Sok. No:84/A Ümraniye / İstanbul / Türkiye

0553 836 99 99

  • Lego İnstagram
  • Lego Facebook
  • Lego Youtube
Lider Egemen Okulları