İngilizce Eğitimi

Biz kurum olarak bir yabancı dil verme kararı aldık. Çünkü yabancı dil eğitimini gerçek anlamda vermek istiyoruz.

Mevcutta kullanılan bir çok sistemlerin artılarının yanında eksilerinin de olduğu, bazı konularda çocuklarda oluşturduğu başarı oranı yüksek olmasına rağmen, bazı konularda başarının sağlanamadığı görülmüştür. ​Kısaca sistemlerin tamamında çocukların gelişimi için "EN ÖNEMLİ UNSUR" gözardı edilmiştir. Bunlardan bir tanesi iyi bir İngilizce eğitimi, bir tanesi de Beden eğitimidir.

 

Okulumuzda verdiğimiz İngilizce eğitiminde gramer kesinlikle kullanılmamaktadır. Kurumumuzun Gramere bakış açısı, sadece sınavlarda yüksek puan alınmasına yönelik bir uygulama olduğunu düşünmekteyiz. Düşüncemiz, hiç bir kural ve kaide olmadan, yabancı öğretmen eşliğinde sadece konuşma ve görsele dayalı bir İngilizce öğrenme eğitimi verebilmek. Bunu da haftanın beş tam günü ve uygulamalı (dans, drama, oyun, yarışma, eğlence vb.) olarak vermekteyiz. Bu konuda kurum olarak iddialıyız.

Anaokulu çağındaki çocukların en önemli ihtiyacı beyin gelişimlerinin yanında  "BEDEN  GELİŞİMLERİ" ni de sağlamaktır. Bu konuyu en önemli unsur olarak görmekteyiz ve eğitim sistemimizin ana unsurlarından biri haline getirdik. Bu bağlamda Beden Eğitimi dersini haftanın beş günü ders programımıza ekledik. Amacımız beyinde bulunan sağ ve sol lob'ları aynı anda çalışmasını sağlamak. Bunun sonucunda çocuklarımızda görünen farklar eğitime nasıl bir gözle baktığımızın kanıtı olacaktır.