Hakkımızda

Didem KARAER

Kurucu

Anaokulumuz  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, yeşillikler içinde, eğitim sistemimize özel dizayn edilmiş, çocuklarımız  için olması gerekenlerden daha fazla olanaklar sağlanmıştır. Geniş sınıflar, kullanışlı ve havadar  koridorlar,  "Active Living" için hazırlanmış spor salonu, farklı kullanım parkurlu bahçe yapısı, özel serası, kurumsal cephe konsepti ile çocuklarımızı geleceğe hazırladığımız bir  eğitim yuvası oluşturduk.

 

Mevcutta kullanılan bir çok sistemlerin artılarının yanında eksilerinin  de  olduğu, bazı konularda çocuklarda oluşturduğu başarı oranı yüksek olmasına rağmen, bazı konularda başarının sağlanamadığı görülmüştür. ​Kısaca sistemlerin tamamında çocukların gelişimi için "EN ÖNEMLİ UNSUR" göz ardı edilmiştir. Anaokulu çağındaki çocukların en önemli ihtiyacı beyin gelişimlerinin yanında "BEDEN  GELİŞİMLERİ" ni de sağlamaktır. Bu konuyu en önemli unsur olarak görmekteyiz ve eğitim sistemimizin ana unsurlarından biri haline getirdik. 

 

Eğitim dört duvardan fazlasıdır. En kalıcı öğrenme ve bilgi, “yaparak - yaşayarak (deneyim kazanarak) gerçekleştirildiğine inanıyoruz. Sistem; öğretmen merkezli olmaktan çıkıp, tamamen öğrenci merkezli eğitime geçmekle bütünlük kazanır. Kalıcı öğrenmenin temeli de budur.

 

L.EG.O Anaokulu olarak; 21. yüzyıla uygun eğitim sistemini yeniden yazdık. Eğitimimizin bir parçası olan farklı deneyimler Maker Atölyemizde,  Active Living beden eğitimi derslerimiz spor salonunda, İngilizce derslerimiz İngilizce sınıfında işlenmektedir. Ayrıca geçmişi yansıtan odamızda da etkinlikler hazırlayarak, öğrencilerimizin farklı ortamlar görmelerini ve farklı edinimler kazanmalarını sağladık. ”Bir kere görmek, Bin kere duymaktan iyidir“ ( Japon  atasözü )

Artık geleceğe farklı bakabilirsiniz. Çünkü sen

L.EG.O Anaokulundasın.